مطالب مشابه

6 Comments

 1. ناشناس

  بسیار مطالب مفید و ارزنده ای مرقوم داشتید . اما من خودم با خواندن اینگونه مطالب در باره عظمت و شکوه فرانسه و آنچه که در باره فرهنگ ملت فرانسه ،انتظارات زیادی در ذهنم داشتم اما وقتی به فرانسه رفتم و در میان مردمش بودم ، هرآنچه در ذهنم داشتم فقط تصوراتی بود که هیچکدام با ذهنیت وفق نداشت . ملتی سرد در برخوردها و صورتها و برخوردهای بی روح . از شعف و شادی آنچنان ، در بین شان خبری نبود. بهر حال این مدتی که در پاریس بودم اصلاً بمن خوش نگذشت.

  پاسخ
  1. Sahel Aaram

   با تشکر از اینکه لطف کرده و نظر خودتون رو ابراز کردین.اگر با کسانی که سالیان سال هست که در فرانسه زندگی کرده اند صحبت کرده باشید, متوجه خواهید شد که با اون شخص از هر ملیتی باشد حتی اگر مهاجر نباشد , به شما خواهد گفت که فرانسه , فرانسه سابق نیست. در هر حال وجود تورم ومشکلات مختلف و خاص در هر کشوری خواه نا خواه بر روی بسیاری از ارزشها و غیر ارزشهای اون کشور تاثیر گذار خواهد بود و فرانسه نیز از این قاعده مستثنی نیست.صورتک های سرد و بی روح و شتابانی که در راهروهای مترو با ساندویچی به دست , به سوی محل کار خود میروند ….. وجود ترور ها و عملیاتهای انتحاری در فرانسه و ایجاد ترس از افراد غریبه را هم به این معجون اضافه کنید و……
   در هر حال باز این اوضاع و شرایط امیدوارم که در سفر بعدی به شما و همراهانتان خوش بگذره و خاطره ای خوش و فراموش نشدنی برای شما به جای بگذارد.

   پاسخ
   1. سونیا

    اگر بیشتر بودید ،بهتر حس میکردید فرانسه رو،پاریس خیلی توریست داره که دقیقا توش نمیشه مردم فرانسه رو شناخت،اصلا کاری به کار هم ندارند و آدمهای،اطرافشون به طوری نامرئي هستند،که این تو ایران وجود نداره

    پاسخ
    1. Sahel Aaram

     دقیقا همینطوره , هر کسی مشغول کار و زندگیه خودشه و کسی به کسی کاری نداره .اکثر کسانی که در خیابانها و بخصوص اماکن گردشگری میبینیم گردشگر هستن .

     پاسخ
 2. Margaret

  ممنون از مطالبتون خیلی کامل بود

  پاسخ
  1. Sahel Aaram

   ممنون از لطفتون , امیدوارم دیگر مطالب سایت هم مفید و کاربردی بوده باشه واستون

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راهنمای ایرانیان فرانسه , کپی مطالب با دکر منبع بلامانع است . guideiranfrance.com