مطالب مشابه

2 Comments

 1. ناشناس

  بسیار مطالب مفید و ارزنده ای مرقوم داشتید . اما من خودم با خواندن اینگونه مطالب در باره عظمت و شکوه فرانسه و آنچه که در باره فرهنگ ملت فرانسه ،انتظارات زیادی در ذهنم داشتم اما وقتی به فرانسه رفتم و در میان مردمش بودم ، هرآنچه در ذهنم داشتم فقط تصوراتی بود که هیچکدام با ذهنیت وفق نداشت . ملتی سرد در برخوردها و صورتها و برخوردهای بی روح . از شعف و شادی آنچنان ، در بین شان خبری نبود. بهر حال این مدتی که در پاریس بودم اصلاً بمن خوش نگذشت.

  پاسخ
  1. Sahel Aaram

   با تشکر از اینکه لطف کرده و نظر خودتون رو ابراز کردین.اگر با کسانی که سالیان سال هست که در فرانسه زندگی کرده اند صحبت کرده باشید, متوجه خواهید شد که با اون شخص از هر ملیتی باشد حتی اگر مهاجر نباشد , به شما خواهد گفت که فرانسه , فرانسه سابق نیست. در هر حال وجود تورم ومشکلات مختلف و خاص در هر کشوری خواه نا خواه بر روی بسیاری از ارزشها و غیر ارزشهای اون کشور تاثیر گذار خواهد بود و فرانسه نیز از این قاعده مستثنی نیست.صورتک های سرد و بی روح و شتابانی که در راهروهای مترو با ساندویچی به دست , به سوی محل کار خود میروند ….. وجود ترور ها و عملیاتهای انتحاری در فرانسه و ایجاد ترس از افراد غریبه را هم به این معجون اضافه کنید و……
   در هر حال باز این اوضاع و شرایط امیدوارم که در سفر بعدی به شما و همراهانتان خوش بگذره و خاطره ای خوش و فراموش نشدنی برای شما به جای بگذارد.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راهنمای ایرانیان فرانسه , کپی مطالب با دکر منبع بلامانع است . guideiranfrance.com